Microchip Technology TC1173-2.8VOATR
TC1173-2.8VOATR
Part No.:
TC1173-2.8VOATR
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
TC1173-2.8VOATR.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.8V 300MA 8SOIC