TC2185-2.5VCTTR.pdf
TC2185-2.5VCTTR.pdf
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.21V @ 150mA | 0.21V @ 150mA | 0.21V @ 150mA | 0.21V @ 150mA | 0.21V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 80 µA | 80 µA | 80 µA | 80 µA | 80 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) | 55dB (1kHz) |