TNPW0603200KDEEA.pdf
TNPW0603200KDEEA.pdf
| Resistance | 200 kOhms | 200 kOhms | 200 kOhms | 200 kOhms | 200 kOhms |
| Tolerance | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% |
| Power(Watts) | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm) | 0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm) | 0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm) | 0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm) | 0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) |