TNPW060366R5BEEN.pdf
TNPW060366R5BEEN.pdf
| Resistance | 66.5 Ohms | 66.5 Ohms | 66.5 Ohms | 66.5 Ohms | 66.5 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) | 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) | 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) | 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) | 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) |