TNPW0805493RBETA.pdf
TNPW0805493RBETA.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Series | TNPW | TNPW | TNPW | TNPW | TNPW |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 493 Ohms | 493 Ohms | 493 Ohms | 493 Ohms | 493 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| Features | Military | Military | Military | Military | Military |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) |