TNPW121010R0FEEA.pdf
TNPW121010R0FEEA.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Series | TNPW e3 | TNPW e3 | TNPW e3 | TNPW e3 | TNPW e3 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.333W, 1/3W | 0.333W, 1/3W | 0.333W, 1/3W | 0.333W, 1/3W | 0.333W, 1/3W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm) | 0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm) | 0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm) | 0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm) | 0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) |