TNPW1210243RFETA.pdf
TNPW1210243RFETA.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Series | TNPW | TNPW | TNPW | TNPW | TNPW |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 243 Ohms | 243 Ohms | 243 Ohms | 243 Ohms | 243 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.333W, 1/3W | 0.333W, 1/3W | 0.333W, 1/3W | 0.333W, 1/3W | 0.333W, 1/3W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| Features | Military | Military | Military | Military | Military |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm) | 0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm) | 0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm) | 0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm) | 0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) |