TPS549D22RVFR.pdf
TPS549D22RVFR.pdf| Image |  |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Function | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Topology | Buck | Buck | Buck | Buck | Buck |
| OutputType | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V |
| Voltage-Input(Max) | 22V | 22V | 22V | 22V | 22V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 0.6V | 0.6V | 0.6V | 0.6V | 0.6V |
| Voltage-Output(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Current-Output | 40A | 40A | 40A | 40A | 40A |