TPS7A11105PYKAR.pdf
TPS7A11105PYKAR.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.05V | 1.05V | 1.05V | 1.05V | 1.05V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.07V @ 500mA | 0.07V @ 500mA | 0.07V @ 500mA | 0.07V @ 500mA | 0.07V @ 500mA |
| Current-Output | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 2.6 µA | 2.6 µA | 2.6 µA | 2.6 µA | 2.6 µA |
| Current-Supply(Max) | 11 µA | 11 µA | 11 µA | 11 µA | 11 µA |
| PSRR | 64dB ~ 35dB (1kHz ~ 1.5MHz) | 64dB ~ 35dB (1kHz ~ 1.5MHz) | 64dB ~ 35dB (1kHz ~ 1.5MHz) | 64dB ~ 35dB (1kHz ~ 1.5MHz) | 64dB ~ 35dB (1kHz ~ 1.5MHz) |