VC-709-EHW-KAAN-175M000000.pdf
VC-709-EHW-KAAN-175M000000.pdf
| Image |  |
| Series | VC-709 | VC-709 | VC-709 | VC-709 | VC-709 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| BaseResonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Frequency | 175 MHz | 175 MHz | 175 MHz | 175 MHz | 175 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | HCSL | HCSL | HCSL | HCSL | HCSL |
| Voltage-Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| AbsolutePullRange(APR) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | 39mA | 39mA | 39mA | 39mA | 39mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) |