VFOV414-18DEDHS-40M000.pdf
VFOV414-18DEDHS-40M000.pdf
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | VFOV414 | VFOV414 | VFOV414 | VFOV414 | VFOV414 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| BaseResonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | OCXO | OCXO | OCXO | OCXO | OCXO |
| Frequency | 40 MHz | 40 MHz | 40 MHz | 40 MHz | 40 MHz |
| Function | - | - | - | - | - |
| Output | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS |
| Voltage-Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| FrequencyStability | ±10ppb | ±10ppb | ±10ppb | ±10ppb | ±10ppb |
| AbsolutePullRange(APR) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.807 L x 0.575 W (20.50mm x 14.60mm) | 0.807 L x 0.575 W (20.50mm x 14.60mm) | 0.807 L x 0.575 W (20.50mm x 14.60mm) | 0.807 L x 0.575 W (20.50mm x 14.60mm) | 0.807 L x 0.575 W (20.50mm x 14.60mm) |