WSL0603R1000JEA.pdf
WSL0603R1000JEA.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Series | WSL | WSL | WSL | WSL | WSL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element |
| TemperatureCoefficient | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) | 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) | 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) | 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) | 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.021 (0.53mm) | 0.021 (0.53mm) | 0.021 (0.53mm) | 0.021 (0.53mm) | 0.021 (0.53mm) |