WSL0805R1500FEB.pdf
WSL0805R1500FEB.pdf| Image |  |
| Resistance | 150 mOhms | 150 mOhms | 150 mOhms | 150 mOhms | 150 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W |
| Composition | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element |
| TemperatureCoefficient | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) | 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) | 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) | 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) | 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.018 (0.46mm) | 0.018 (0.46mm) | 0.018 (0.46mm) | 0.018 (0.46mm) | 0.018 (0.46mm) |