WSL10202L200FEB.pdf
WSL10202L200FEB.pdf
| Image |  |
| Resistance | 2.2 mOhms | 2.2 mOhms | 2.2 mOhms | 2.2 mOhms | 2.2 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 2W | 2W | 2W | 2W | 2W |
| Composition | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.100 L x 0.200 W (2.54mm x 5.08mm) | 0.100 L x 0.200 W (2.54mm x 5.08mm) | 0.100 L x 0.200 W (2.54mm x 5.08mm) | 0.100 L x 0.200 W (2.54mm x 5.08mm) | 0.100 L x 0.200 W (2.54mm x 5.08mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) |