WSL1206R1400FEA18.pdf
WSL1206R1400FEA18.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | - | - | - | - | - |
| Series | WSL-HP | WSL-HP | WSL-HP | WSL-HP | WSL-HP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 140 mOhms | 140 mOhms | 140 mOhms | 140 mOhms | 140 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element | Metal Element |
| TemperatureCoefficient | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C | ±75ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) |