Torex Semiconductor Ltd XC6229D3011R-G
XC6229D3011R-G
Part No.:
XC6229D3011R-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
4-XFLGA
Datasheet:
XC6229D3011R-G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3V 300MA LGA-4B01
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Package/Case 4-XFLGA 4-XFLGA 4-XFLGA 4-XFLGA 4-XFLGA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3V 3V 3V 3V 3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.26V @ 300mA 0.26V @ 300mA 0.26V @ 300mA 0.26V @ 300mA 0.26V @ 300mA
Current-Output 300mA 300mA 300mA 300mA 300mA
Current-Quiescent(Iq) 220 µA 220 µA 220 µA 220 µA 220 µA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 80dB (1kHz) 80dB (1kHz) 80dB (1kHz) 80dB (1kHz) 80dB (1kHz)