Torex Semiconductor Ltd XC6241A1519R-G
XC6241A1519R-G
Part No.:
XC6241A1519R-G
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
XC6241A1519R-G.pdf
Description:
ULTRA-LOW SUPPLY CURRENT 0.6UA H
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.825V @ 150mA 0.825V @ 150mA 0.825V @ 150mA 0.825V @ 150mA 0.825V @ 150mA
Current-Output 150mA 150mA 150mA 150mA 150mA
Current-Quiescent(Iq) 900 nA 900 nA 900 nA 900 nA 900 nA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 60dB (1kHz) 60dB (1kHz) 60dB (1kHz) 60dB (1kHz) 60dB (1kHz)