XC6504A151MR-G.pdf
XC6504A151MR-G.pdf
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 1.63V @ 150mA | 1.63V @ 150mA | 1.63V @ 150mA | 1.63V @ 150mA | 1.63V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 1.27 µA | 1.27 µA | 1.27 µA | 1.27 µA | 1.27 µA |
| Current-Supply(Max) | 1.8 µA | 1.8 µA | 1.8 µA | 1.8 µA | 1.8 µA |
| PSRR | - | - | - | - | - |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| ProtectionFeatures | Over Current | Over Current | Over Current | Over Current | Over Current |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |