XC6504A151NR-G.pdf
XC6504A151NR-G.pdf
| Image |  |
| Package/Case | SC-82 | SC-82 | SC-82 | SC-82 | SC-82 |
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 1.63V @ 150mA | 1.63V @ 150mA | 1.63V @ 150mA | 1.63V @ 150mA | 1.63V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |