B37988G5474M000.pdf
B37988G5474M000.pdf
| Image |  |
| Part Number | B37988G5474M000 | B37988G5105M000 | B37988G5474M054 | B37988G5105M054 |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | B37988G | B37988G | B37988G | B37988G |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | Z5U | Z5U | Z5U | Z5U |
| OperatingTemperature | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C |
| Features | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - |
| Applications | General Purpose | General Purpose | General Purpose | General Purpose |
| FailureRate | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |