Panasonic Electronic Components ERJ-12YJ1R5U
ERJ-12YJ1R5U
Part No.:
ERJ-12YJ1R5U
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ERJ-12YJ1R5U.pdf
Description:
RES SMD 1.5 OHM 5% 3/4W 1812
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Image ERJ-12YJ100U ERJ-12YJ1R5U
Part Number ERJ-12YJ100U ERJ-12YJ1R5U
Manufacturer Panasonic Electronic Components Panasonic Electronic Components
Package/Case 1812 (4532 Metric) 1812 (4532 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series ERJ-12 ERJ-12
ProductStatus Not For New Designs Not For New Designs
Resistance 1.5 Ohms 1.5 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power(Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient -100/ +600ppm/°C -100/ +600ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm)