Vishay Dale Thin Film M55342K08B126ART1
M55342K08B126ART1
Part No.:
M55342K08B126ART1
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
M55342K08B126ART1.pdf
Description:
RES SMD 126 OHM 0.1% 0.8W 2010
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Image M55342K08B3B61RTF M55342K08B126ART1 M55342K08B33B2RT1 M55342K08B3B83RT1 M55342K08B100DPT5V
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 126 Ohms 126 Ohms 126 Ohms 126 Ohms 126 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.8W 0.8W 0.8W 0.8W 0.8W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.209 L x 0.098 W (5.31mm x 2.49mm) 0.209 L x 0.098 W (5.31mm x 2.49mm) 0.209 L x 0.098 W (5.31mm x 2.49mm) 0.209 L x 0.098 W (5.31mm x 2.49mm) 0.209 L x 0.098 W (5.31mm x 2.49mm)
Height-Seated(Max) 0.033 (0.84mm) 0.033 (0.84mm) 0.033 (0.84mm) 0.033 (0.84mm) 0.033 (0.84mm)