T5723-50M-TL.pdf
T5723-50M-TL.pdf| Image |  |
| Part Number | T5723-50M | T5723-50M-TL |
| Manufacturer | CTS-Frequency Controls | CTS-Frequency Controls |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Series | T5723 | T5723 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete |
| BaseResonator | Crystal | Crystal |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Frequency | 50 MHz | 50 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | HCMOS | HCMOS |
| Voltage-Supply | 5V | 5V |
| FrequencyStability | ±75ppm | ±75ppm |
| AbsolutePullRange(APR) | - | - |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - |
| Current-Supply(Max) | 35mA | 35mA |
| Ratings | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) |