Z32041433300J2CC06.pdf
Z32041433300J2CC06.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | Z300-C | Z300-C | Z300-C | Z300-C | Z300-C |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 330 Ohms | 330 Ohms | 330 Ohms | 330 Ohms | 330 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 3W | 3W | 3W | 3W | 3W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.189 Dia x 0.512 L (4.80mm x 13.00mm) | 0.189 Dia x 0.512 L (4.80mm x 13.00mm) | 0.189 Dia x 0.512 L (4.80mm x 13.00mm) | 0.189 Dia x 0.512 L (4.80mm x 13.00mm) | 0.189 Dia x 0.512 L (4.80mm x 13.00mm) |