Vishay Dale IHLP6767DZER1R0M01
IHLP6767DZER1R0M01
Part No.:
IHLP6767DZER1R0M01
Datasheet:
IHLP6767DZER1R0M01.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 31.5A 2.66MOHM SMD
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Image IHLP6767DZER4R7M01 IHLP6767DZER6R8M01 IHLP6767DZER100M01 IHLP6767DZER1R0M01 IHLP6767DZER1R5M01
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core - - - - -
Inductance 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 31.5 A 31.5 A 31.5 A 31.5 A 31.5 A
Current-Saturation(Isat) 58A 58A 58A 58A 58A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 2.66mOhm Max 2.66mOhm Max 2.66mOhm Max 2.66mOhm Max 2.66mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz