Vishay Dale IHLP6767DZER6R8M01
IHLP6767DZER6R8M01
Part No.:
IHLP6767DZER6R8M01
Datasheet:
IHLP6767DZER6R8M01.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 13.2A 16MOHM SMD
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Image IHLP6767DZER4R7M01 IHLP6767DZER6R8M01 IHLP6767DZER100M01 IHLP6767DZER1R0M01 IHLP6767DZER1R5M01
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core - - - - -
Inductance 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 13.2 A 13.2 A 13.2 A 13.2 A 13.2 A
Current-Saturation(Isat) 21A 21A 21A 21A 21A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 16mOhm Max 16mOhm Max 16mOhm Max 16mOhm Max 16mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz