Vishay Dale IHLE4040DDER2R2M5A
IHLE4040DDER2R2M5A
Part No.:
IHLE4040DDER2R2M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard, 4 Lead
Datasheet:
IHLE4040DDER2R2M5A.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 15A 8.76MOHM SMD
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Image IHLE4040DDER220M5A IHLE4040DDER3R3M5A IHLE4040DDER4R7M5A IHLE4040DDER6R8M5A IHLE4040DDER2R2M5A
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 15 A 15 A 15 A 15 A 15 A
Current-Saturation(Isat) 12A 12A 12A 12A 12A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 8.76mOhm Max 8.76mOhm Max 8.76mOhm Max 8.76mOhm Max 8.76mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz