Vishay Dale IHLE4040DDER4R7M5A
IHLE4040DDER4R7M5A
Part No.:
IHLE4040DDER4R7M5A
Package:
4-SMD
Datasheet:
IHLE4040DDER4R7M5A.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 9.8A 15.32 MOHM
Product details
Image IHLE4040DDER220M5A IHLE4040DDER3R3M5A IHLE4040DDER4R7M5A IHLE4040DDER6R8M5A IHLE4040DDER2R2M5A
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case 4-SMD 4-SMD 4-SMD 4-SMD 4-SMD
Material-Core - - - - -
Inductance 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 9.8 A 9.8 A 9.8 A 9.8 A 9.8 A
Current-Saturation(Isat) 9.2A 9.2A 9.2A 9.2A 9.2A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 15.32mOhm Max 15.32mOhm Max 15.32mOhm Max 15.32mOhm Max 15.32mOhm Max
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz