Vishay Dale IHLE4040DDER6R8M5A
IHLE4040DDER6R8M5A
Part No.:
IHLE4040DDER6R8M5A
Package:
Nonstandard, 4 Lead
Datasheet:
IHLE4040DDER6R8M5A.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 9.1A 22.36 MOHM
Product details
Image IHLE4040DDER220M5A IHLE4040DDER3R3M5A IHLE4040DDER4R7M5A IHLE4040DDER6R8M5A IHLE4040DDER2R2M5A
Material-Core - - - - -
Inductance 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 9.1 A 9.1 A 9.1 A 9.1 A 9.1 A
Current-Saturation(Isat) 9A 9A 9A 9A 9A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 22.36mOhm Max 22.36mOhm Max 22.36mOhm Max 22.36mOhm Max 22.36mOhm Max
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz