Vishay Dale IHSM7832ER101L
IHSM7832ER101L
Part No.:
IHSM7832ER101L
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHSM7832ER101L.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 1.7A 226MOHM SMD
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Image IHSM7832ER101L IHSM7832ER153L IHSM7832ER1R2L IHSM7832ER2R2L IHSM7832ER3R9L
Part Number IHSM7832ER101L IHSM7832ER153L IHSM7832ER1R2L IHSM7832ER2R2L IHSM7832ER3R9L
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series IHSM-7832 IHSM-7832 IHSM-7832 IHSM-7832 IHSM-7832
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 1.7 A 1.7 A 1.7 A 1.7 A 1.7 A
Current-Saturation(Isat) 680mA 680mA 680mA 680mA 680mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 226mOhm Max 226mOhm Max 226mOhm Max 226mOhm Max 226mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz