Vishay Dale IHSM7832ER2R2L
IHSM7832ER2R2L
Part No.:
IHSM7832ER2R2L
Datasheet:
IHSM7832ER2R2L.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 8.4A 14 MOHM SMD
Product details
Image IHSM7832ER101L IHSM7832ER153L IHSM7832ER1R2L IHSM7832ER2R2L IHSM7832ER3R9L
Part Number IHSM7832ER101L IHSM7832ER153L IHSM7832ER1R2L IHSM7832ER2R2L IHSM7832ER3R9L
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 8.4 A 8.4 A 8.4 A 8.4 A 8.4 A
Current-Saturation(Isat) 3.6A 3.6A 3.6A 3.6A 3.6A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 14mOhm Max 14mOhm Max 14mOhm Max 14mOhm Max 14mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz