Vishay Dale IHSM7832ER153L
IHSM7832ER153L
Part No.:
IHSM7832ER153L
Datasheet:
IHSM7832ER153L.pdf
Description:
FIXED IND 15MH 120MA 37.8OHM SMD
Product details
Image IHSM7832ER101L IHSM7832ER153L IHSM7832ER1R2L IHSM7832ER2R2L IHSM7832ER3R9L
Part Number IHSM7832ER101L IHSM7832ER153L IHSM7832ER1R2L IHSM7832ER2R2L IHSM7832ER3R9L
Inductance 15 mH 15 mH 15 mH 15 mH 15 mH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 120 mA 120 mA 120 mA 120 mA 120 mA
Current-Saturation(Isat) 55mA 55mA 55mA 55mA 55mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 37.8Ohm Max 37.8Ohm Max 37.8Ohm Max 37.8Ohm Max 37.8Ohm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz