Vishay Dale IHSM4825ER100L
IHSM4825ER100L
Part No.:
IHSM4825ER100L
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHSM4825ER100L.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3.1A 71 MOHM SMD
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Image IHSM4825ER100L IHSM4825ER4R7L IHSM4825ER470L IHSM4825ER471L IHSM4825ER2R2L
Part Number IHSM4825ER100L IHSM4825ER4R7L IHSM4825ER470L IHSM4825ER471L IHSM4825ER2R2L
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series IHSM-4825 IHSM-4825 IHSM-4825 IHSM-4825 IHSM-4825
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 3.1 A 3.1 A 3.1 A 3.1 A 3.1 A
Current-Saturation(Isat) 1.4A 1.4A 1.4A 1.4A 1.4A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 71mOhm Max 71mOhm Max 71mOhm Max 71mOhm Max 71mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz