Vishay Dale IHSM4825ER470L
IHSM4825ER470L
Part No.:
IHSM4825ER470L
Datasheet:
IHSM4825ER470L.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.07A 362MOHM SMD
Product details
Image IHSM4825ER100L IHSM4825ER4R7L IHSM4825ER470L IHSM4825ER471L IHSM4825ER2R2L
Part Number IHSM4825ER100L IHSM4825ER4R7L IHSM4825ER470L IHSM4825ER471L IHSM4825ER2R2L
Inductance 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 1.07 A 1.07 A 1.07 A 1.07 A 1.07 A
Current-Saturation(Isat) 740mA 740mA 740mA 740mA 740mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 362mOhm Max 362mOhm Max 362mOhm Max 362mOhm Max 362mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz