Vishay Dale IHSM4825ER471L
IHSM4825ER471L
Part No.:
IHSM4825ER471L
Datasheet:
IHSM4825ER471L.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 320MA 3.36OHM SM
Product details
Image IHSM4825ER100L IHSM4825ER4R7L IHSM4825ER470L IHSM4825ER471L IHSM4825ER2R2L
Part Number IHSM4825ER100L IHSM4825ER4R7L IHSM4825ER470L IHSM4825ER471L IHSM4825ER2R2L
Inductance 470 µH 470 µH 470 µH 470 µH 470 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 320 mA 320 mA 320 mA 320 mA 320 mA
Current-Saturation(Isat) 240mA 240mA 240mA 240mA 240mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 3.36Ohm Max 3.36Ohm Max 3.36Ohm Max 3.36Ohm Max 3.36Ohm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz