Vishay Dale IHSM4825ER2R2L
IHSM4825ER2R2L
Part No.:
IHSM4825ER2R2L
Datasheet:
IHSM4825ER2R2L.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 5.7A 29 MOHM SMD
Product details
Image IHSM4825ER100L IHSM4825ER4R7L IHSM4825ER470L IHSM4825ER471L IHSM4825ER2R2L
Part Number IHSM4825ER100L IHSM4825ER4R7L IHSM4825ER470L IHSM4825ER471L IHSM4825ER2R2L
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 5.7 A 5.7 A 5.7 A 5.7 A 5.7 A
Current-Saturation(Isat) 2.9A 2.9A 2.9A 2.9A 2.9A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 29mOhm Max 29mOhm Max 29mOhm Max 29mOhm Max 29mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz