Vishay Dale IHSM5832ER100L
IHSM5832ER100L
Part No.:
IHSM5832ER100L
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHSM5832ER100L.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 4.3A 53 MOHM SMD
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Image IHSM5832ER100L IHSM5832ER4R7L IHSM5832ER470L IHSM5832ER182L IHSM5832ER392L
Part Number IHSM5832ER100L IHSM5832ER4R7L IHSM5832ER470L IHSM5832ER182L IHSM5832ER392L
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series IHSM-5832 IHSM-5832 IHSM-5832 IHSM-5832 IHSM-5832
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 4.3 A 4.3 A 4.3 A 4.3 A 4.3 A
Current-Saturation(Isat) 1.8A 1.8A 1.8A 1.8A 1.8A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 53mOhm Max 53mOhm Max 53mOhm Max 53mOhm Max 53mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz