Vishay Dale IHSM5832ER470L
IHSM5832ER470L
Part No.:
IHSM5832ER470L
Datasheet:
IHSM5832ER470L.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.77A 215MOHM SMD
Product details
Image IHSM5832ER100L IHSM5832ER4R7L IHSM5832ER470L IHSM5832ER182L IHSM5832ER392L
Part Number IHSM5832ER100L IHSM5832ER4R7L IHSM5832ER470L IHSM5832ER182L IHSM5832ER392L
Inductance 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 1.77 A 1.77 A 1.77 A 1.77 A 1.77 A
Current-Saturation(Isat) 930mA 930mA 930mA 930mA 930mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 215mOhm Max 215mOhm Max 215mOhm Max 215mOhm Max 215mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz