Vishay Dale IHSM5832ER4R7L
IHSM5832ER4R7L
Part No.:
IHSM5832ER4R7L
Datasheet:
IHSM5832ER4R7L.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 7.4A 23 MOHM SMD
Product details
Image IHSM5832ER100L IHSM5832ER4R7L IHSM5832ER470L IHSM5832ER182L IHSM5832ER392L
Part Number IHSM5832ER100L IHSM5832ER4R7L IHSM5832ER470L IHSM5832ER182L IHSM5832ER392L
Inductance 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 7.4 A 7.4 A 7.4 A 7.4 A 7.4 A
Current-Saturation(Isat) 2.8A 2.8A 2.8A 2.8A 2.8A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 23mOhm Max 23mOhm Max 23mOhm Max 23mOhm Max 23mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz