Vishay Dale IHSM5832ER182L
IHSM5832ER182L
Part No.:
IHSM5832ER182L
Datasheet:
IHSM5832ER182L.pdf
Description:
FIXED IND 1.8MH 250MA 8.66OHM SM
Product details
Image IHSM5832ER100L IHSM5832ER4R7L IHSM5832ER470L IHSM5832ER182L IHSM5832ER392L
Part Number IHSM5832ER100L IHSM5832ER4R7L IHSM5832ER470L IHSM5832ER182L IHSM5832ER392L
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Inductance 1.8 mH 1.8 mH 1.8 mH 1.8 mH 1.8 mH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA
Current-Saturation(Isat) 160mA 160mA 160mA 160mA 160mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 8.66Ohm Max 8.66Ohm Max 8.66Ohm Max 8.66Ohm Max 8.66Ohm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz