Vishay Dale IHSM5832ER392L
IHSM5832ER392L
Part No.:
IHSM5832ER392L
Datasheet:
IHSM5832ER392L.pdf
Description:
FIXED IND 3.9MH 160MA 20.74 OHM
Product details
Image IHSM5832ER100L IHSM5832ER4R7L IHSM5832ER470L IHSM5832ER182L IHSM5832ER392L
Part Number IHSM5832ER100L IHSM5832ER4R7L IHSM5832ER470L IHSM5832ER182L IHSM5832ER392L
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Inductance 3.9 mH 3.9 mH 3.9 mH 3.9 mH 3.9 mH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 160 mA 160 mA 160 mA 160 mA 160 mA
Current-Saturation(Isat) 110mA 110mA 110mA 110mA 110mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 20.74Ohm Max 20.74Ohm Max 20.74Ohm Max 20.74Ohm Max 20.74Ohm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz